Stále více mužů i žen se po operativních změnách pohlaví vrací ke svému skutečnému biologickému pohlaví a sdílejí svoje příběhy (např. zde). Jedním z nich je i britský zpěvák a influencer Oli London. Oli popisuje, jak ho transgenderová zkušenost přivedla ke Kristu a jak mu Bible pomohla začít nový život, protože se díky ní učí přijímat se takového, jakým ho Bůh stvořil: „To, že jsem poznal Boha, mi zachránilo život. Našel jsem znovu sám sebe.“

Problém s identitou odstartoval změnu pohlaví

Od svých 13 let bojoval London s přijetím svého těla (tělesná dysmorfická porucha) a svojí identity. Začal nenávidět svůj vlastní vzhled a zažil i posměšky kvůli svojí nadváze. Dnes je mu 32 let a žije v Londýně: „Myslím, že mnoho mladých lidí má podobnou zkušenost. Ve škole se vám občas někdo posmívá kvůli tomu, jak vypadáme nebo kdo jsme. Začal jsem sám sebe nenávidět, a to bylo jednou z příčin, že jsem se vydal na cestu změny pohlaví.“

V roce 2013 se Oli přestěhoval do Jižní Korey, kde začal učit angličtinu. Tam byl bombardován reklamou na plastické operace, které nabízely proměnu pro každého, kdo není považován za krásného. Jižní Korea je „hlavním městem plastických operací“; provádí se zde 24 % všech plastických operací na světě. London navštívil několik plastických chirurgů, protože toužil změnit svůj obličej. Nakonec podstoupil 32 operací: „Měl jsem problém se svojí identitou a stále jsem nevěděl, jestli mám být ženský, nebo jestli mám být kluk. S každou další operací jsem ale chtěl vypadat víc a víc žensky.

London byl často kritizován, že se snaží svým obličejem připodobnit korejským popovým hvězdám. On sám nedávno vysvětlil, že jeho touha vypadat korejsky pramenila z jeho lásky k místním lidem a kultuře.

Být znovu tím, kým mě Bůh stvořil

Po dlouhé sérii operací začal být London konečně spokojený se svým vzhledem. Absolvoval úpravu brady, nosu, vyhlazení obličeje a krku, operaci očí, odstranění tuku z tváří, zmenšení čelní kosti, to všechno, aby jeho obličej vypadal víc žensky. „Když jsem viděl výsledky operací, byl jsem úplně nadšený. Říkal jsem si, že jako žena vypadám lépe a že se určitě budu i lépe cítit. Možná jsem měl celý život problémy s identitou právě proto, že jsem byl uvězněný ve špatném těle.“

London poté zahájil sociální tranzici na ženu. Začal nosit ženské šaty, boty a make up. Ale přesto se necítil „ve své kůži“.  Až v srpnu letošního roku zašel do jednoho katolického kostela.

„Před třemi měsíci jsem začal číst Bibli a chodit do katolické církve,“ říká London, který byl předtím ateistou. Od lidí v církvi se setkal s laskavostí, která mu pomohla začít chodit pravidelně. Jeden kněz si s ním povídal a dal mu Bibli. „Od té doby jsem začal několikrát týdně chodit do kostela a doma si číst Bibli,“ říká London. „Díky tomu jsem si začal uvědomovat, že Bůh mě stvořil určitým způsobem a že On mě udělal tím, kým jsem. Je přece hloupost, abych to já chtěl změnit! Proč podstupuji všechny ty extrémní zákroky? Bůh mě takhle nestvořil a můj život takhle neměl vypadat .“

Zkušenost v katolické církvi Londonovi pomohla pochopit, že změna zevnějšku není důležitá – to důležité je uvnitř: „Když jsem dovolil Ježíši a Bohu vstoupit do mého srdce, zachránilo mi to život. Našel jsem Boha a díky tomu jsem se vrátil i sám k sobě.“

Jeho další plán je nechat se pokřtít: „Považuji se za křesťana a je mi bližší katolický směr. Rád bych se nechal brzy pokřtít.“ London věří, že křest mu pomůže uzdravit se z traumat operačních zákroků a z transgenderové mentality. „Jedna z věcí, která mě v Bibli nejvíc oslovila, bylo, jak Ježíš jednal s malomocným člověkem,“ říká London. „Ten člověk byl vyloučený ze společnosti. Nikdo za ním nechodil, aby se nenakazil. Ale Ježíš chtěl tomuto člověku pomoct, a očistil ho.“

London sdílel svou zkušenost na sociálních sítích a v rozhovorech a dostal podle svých slov „tisíce a tisíce zpráv od křesťanů a katolíků“, kteří se za něj modlí a povzbuzují ho. On sám vyzývá katolíky, aby se setkávali s lidmi s genderovou dysforií, zvláště s dětmi, a zvali je do církve: „Když jim poskytnete morální podporu a budete se za ně modlit, myslím, že jim to neuvěřitelně pomůže a může jim tom změnit život o 180 stupňů. Většina těchto děcek je ztracená a úplně zmatená. Pak k nim příjde nějaký laskavý křesťan a řekne – vydrž, nevzdávej to… Jsem opravdu vděčný katolíkům a křesťanům, kteří mě až dosud podporují.“

Jaké má London plány do budoucna? Chce pomáhal lidem, kteří nemají žádnou víru, zvlášť dětem a mladým lidem, kteří bojují s genderovou dysforií. Chce jim pomoct, aby přijali sebe sama takové, „jakými je Bůh chtěl mít“. „Chci šířit tuto zprávu o sebe přijetí. Jsme takoví, jakými nás Bůh stvořil. Pojďme to přijmout. V tom chci lidem pomáhat.“

Dobrá zpráva je, že britská Národní zdravotní služba (National Health Service, NHS) omezila tento měsíc transgenderové operace u dětí s vysvětlením, že genderová dysforie je ve většině případů „přechodná fáze“ a že blokátory puberty a hormonální přípravky mají závažné zdravotní následky. Sám London „děkuje Bohu“, že nezačal brát ženské hormony ani nepodstoupil žádné další operace. „Dvanáctileté děti jsou dnes tlačené do užívání blokátorů puberty a hormonálních přípravků. Jsem přesvědčený, že je to špatně. Děti mají zůstat dětmi,“ říká London.

Autor: Edie Heipel

Uveřejněno na: CNA – Catholic News Agency

Dostupné na: https://www.catholicnewsagency.com/news/252732/de-transitioner-oli-london-shares-conversion-to-christianity

Úvodní obrázek: tamtéž

Článek o Oli Londonovi z února 2022 na Idnes: https://www.idnes.cz/zpravy/revue/vztahy-a-sex/oli-london-plastiky-jimin-park-bts-kpop-vzhled-operace-penis.A220204_103951_sex_sub

Překlad: VŠ, 14.11.2022