Karel Gott ve většině svých písní zpívá o lásce mezi mužem a ženou. Není to zpravidla láska mezi manželi nebo cudná láska snoubenců. Mohli bychom říci, že zpěvák často romantizoval něco, co ve výsledku působí víc bolesti než štěstí – krátkodobé vztahy, nevěru, sex na jednu noc. Nicméně, toto „sladké mámení“ se zdaleka netýká jen Karla Gotta, ale prakticky celé populární kultury. Ta rozhodně nesdílí pohled našeho Stvořitele na správný vztah mezi mužem a ženou.  

Jeden moment na pohřbu legendárního zpěváka by pro mě ohromující, v pozitivním slova smyslu. Ošetřující lékař zesnulého dr. Trněný vyprávěl  že Karel Gott ho v posledních týdnech a dnech opakovaně žádal, aby mu četl z Bible, nejčastěji Žalmy. Potom pan doktor přečetl Žalm 139 a zdůraznil jeho nadpis: „Pro předního zpěváka“ Tato slova dostala úplně nový rozměr. Vystoupení doktora Trněného bylo pro mě vrcholem celého obřadu. Díky Bohu, že Karel Gott měl vedle sebe zbožného člověka, který mu četl z Bible. To je nadějné.

Inspirujme se touhou Karla Gotta po Božím slově a nedokládejme Bibli až na dobu, kdy už nám svět nebude mít co nabídnout. Neexistuje lepší a užitečnější kniha, pro tento život i pro ten budoucí.

V. Šťastný 10/2019

Proslov dr. Trněného začíná na níže uvedeném odkazu v čase 1:13:40

https://www.youtube.com/watch?v=gfpzJApwuis