Vzhledem k vyhlášenému zákazu cestování z EU do USA na 30 dní s platností od páteční půlnoci jsme dnes ráno urychleně odvezli Walta a Kaycee Heyerovi na letiště. Sehnali jsme poslední místa v letadle a naši vzácní hosté odletěli se společností Lufthansa přes Frankfurt do Ameriky.

Později jsme se dozvěděli o vyhlášení stavu nouze a zákazu všech shromáždění nad 30 osob.

Všechny další akce, které se měly konat ve Slezsku, se tímto žel ruší. Nicméně máme k dispozici řadu videozáznamů (Praha, Liberec, odborné jednání u kulatého stolu s poslanci, novináři a experty z oblasti psychoterapie, sexuologie a školství). Proběhlo také několik rozhovorů Walta s novináři (Život víry, Konzervativní noviny) a v neposlední řadě tisková konference na půdě parlamentu, kde vedle Walta vystoupili někteří poslanci a odborníci s rozhodným požadavkem na stanovení rozumných legislativních pravidel pro operativní změny pohlaví u dětí, aby se předešlo nevratným škodám. V této věci budou probíhat další jednání. Cíl návštěvy Walta Heyera byl splněn. Walt svou otevřeností a prezentaci jasných faktů otevřel diskusi a dodal odvahu k otevřenému jednání, které bude dále pokračovat.

Brzy Vám přineseme detailní zprávu o celém “turné” Walta Heyera, které, i když časově zkráceno, zanechá trvalou stopu v naší zemi a přinese dobré ovoce. Co nejdříve také zveřejníme videozáznamy z Waltových vystoupení.

Velice děkujeme všem našim partnerům, jednotlivcům i organizacím, kteří návštěvu Walta Heyera organizačně a/nebo finančně podpořili a umožnili: Křesťanské společenství, z.s., Aliance pro rodinu, sbor BJB Praha Vinohrady a všem, kdo přispěli svými dary nebo praktickou pomocí. Je nám líto, že již nebudete moci Walta vidět a slyšet osobně, ale dosah jeho návštěvy jeho odletem zdaleka nekončí. Náš spolek bude s Waltem a Kaycee Hayerovými dál intenzivně spolupracovat.